דירת קבלן טיפים לפני רכישה

דירת קבלן טיפים לפני רכישה

אתם שנייה לפני עסקת חייכם ראיתם כבר כמה דירות קבלן וקשה לכם ההחלטה, תכלס התוכניות לא תמיד מספרות את האמת, את תחושת מרחב בדירה, הסביבה שבחוץ, כיווני אוויר בדירה ואפילו גודל החדרים, הכל נראה לכם פתאום קטן ולא מתאים, אתם יודעים שיש לכם מלא שאלות אך קצת מבולבלים תנו לי לעזור לכם בהחלטה אל תתנו לקבלן לבלבל אתכם תקחו את הזמן שלכם תעברו על כל ההדגשים החשובים שהכנתי עבורכם.

תוכניות דירת קבלן

הדגשים חשובים לפני רכישת דירת קבלן שחשוב שתעברו עליהם

א. לפני שאתם עוברים על התוכניות של הדירה שלכם בקשו מקבלן שיסביר ויראה לכם בהדמיות ושרטוטים איך ייראה הפרויקט? כמה דירות יהיו בבניין שאתם הולכים לגור בו? איזה סוגי דירות מבחינת שטחים, דירות קרקע, גג ועוד.

ב. עוד פרט חשוב שתדעו זה כמה זמן ייקח עד להשלמת הפרויקט ויעד כניסה לדירה יש כאלה שצריכים למכור דירה אחרת או נמצאים בשכירות חשוב לדעת כמה שנים הפרויקט מסתיים.

ג. שאלו מיהו האדריכל של הפרויקט אולי תוכלו להתרשם ממנו בפרויקטים אחרים שהקים, מיהו היזם, מנהל הפרוייקטים, אחראי התכנון, בדקו היתרים ואפילו ליווי בנקאי שאלות שהתשובות עליהם יוכלו לעזור לכם להישאר רגועים כשיש שמות של אנשים שתמיד תוכלו לבדוק את ההתנהלות שלהם.

ד. אל תשכחו מבדיקת הסביבה, תשתיות, כבישים, נגישות, גינות ילדים, בתי ספר אולי כרגע אין כלום בסביבה אבל בתוכנית יוקם בית ספר שמתחת לדירתכם ואתם פחות בעד, מה לגבי כבישים חשובים ביציאה מאזור בכל בוקר זה הכל שאלות שאתם חייבים תשובות עליהם לפני חתימה.

תוכניות דירת קבלן

עכשיו שעברתם על כל ההדגשים הראשוניים אתם יותר ממוכנים חשוב לבדוק את המפרט הטכני ותכנון הדירה

 1. 1. חנייה שימו לב שיש במפרט התייחסות למספר החניות ומיקומם.
 1. 2. במידה וקיבלתם גם מחסן בדקו כי המס' בתשריט תואם את המספר במפרט, רצוי שהמחסן יהיה קרוב לחנייה שלכם.
 1. 3. בדקו תוכנית כולל מידות וריהוט בחלל שימו לב שריהוט מסומן משפיע על תוכניות נוספות לכן חשוב לשים לב היכן ממוקם מקרר, רוחב מיטות, מעברים, מקום ארונות שימו לב שלפעמים החדר קטן מכדי להכיל גם מיטה זוגית גדולה, 2 שידות צד וארון ופחות מתאים לכם. לכן חשוב מידות וריהוט גדול שתקבלו פרספקטיבה עם הדירה מתאימה או צפופה לכם.
 1. 4. המטבח בדירה לרוב המטבח הקבלני הוא סטנדרטי כולל חומרי החיפוי והפירזול בו בדקו מחיר זיכוי קבלני עדיף להזדכות עליו לפני בנייתו וקבלו הנחה משמעותית לצורך תכנון מטבח חדש ומושקע שיתאים לצרכים שלכם.
 1. 5. חשמל במפרט הטכני תמצאו טבלה עם מס' נקודות חשמל בכל חדר בדרך כלל בדירת 4 חדרים הממוצע הוא 80  נקודות חשמל שחשוב שתידרשו בזמן החתימה כי לאחר מכן כל נקודת תוספת תעלה לכם כסף.
 1. 6. מיזוג חשוב לבדוק שתקבלו הכנה למיני מרכזי כולל מיקום מסודר של תעלת הניקוז, רצוי לדרוש מזגן אינוורטר המאפשר שליטה עצמאית לכל החדרים. 
 1. 7. ריצוף וחיפוי חדרים רצוי לגשת לספק לראות אם אתם אוהבים את מה שמגיע לכם במידה ותרצו לשדרג כדאי לעשות זאת בזמן המשא ומתן.
 1. 8. דלתות פנים בדקו במפרט קבלן מי החברת דלתות הפנים, חלונות וודאו כי מותקן זיגוג כפול או משולש, אלומיניום, תריס חשמלי עם מתגים לשליטה אוטומטית.
 1. 9. נקודות גז ומים וודאו עם הקבלן כי יש אותם גם במרפסות.
 1. 10. התקנת ונטות לחדרים רטובים ללא חלון חשוב מאוד לאוורור חדרים ומניעת לחות ועובש.
תוכניות דירת קבלן

שימו לב חשוב שתגיעו לרגע חתימה שאתם יודעים מה מגיע לכם, שינויים ותוספות לאחר החתימה כבר ידרשו מכם הוצאה כספית גדולה יותר.

מתלבטים בין כמה דירות קבלן, לא שקטים אם הדירה עליה אתם הולכים לחתום מתאימה לכם ולמשפחה שלכם,  צריכים ייעוץ ועזרה בקריאת תוכניות קבלן, צרו קשר לתיאום פגישה עם מעצבת הפנים גיליה טודורוס – WhatsApp מלאו פרטים בטופס הבא

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *