טיפים לצביעה מושלמת בחדר הילדים

טיפים לצביעה מושלמת בחדר הילדים

חדר הילדים הינו אחד מן החדרים המאתגרים ביותר לצביעה בבית, מצד אחד זהו חדר בו אפשר להשתולל מבחינת הצבעוניות והיצירתיות  ומצד שני צריך לקחת בחשבון שהילדים גדלים מהר ומאבדים את סבלנותם לעיצוב מהר מאוד, קחו בגם חשבון את אהדתם הרבה ללכלוך ומריחת חומרים שונים על הקיר והכי חשוב דאגו שהצבע אותו תמרחו לא יהווה סכנה לבריאותם, אז איך  עושים זאת נכון? כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם לצביעה מהנה ומוצלחת.

חדר נסיכות טמבור
צילום באדיבות טמבור – חדר נסיכות

השתמשו בצבע ידידותי לסביבה וקל לניקוי אחד הדברים שחשוב לבדוק עוד לפני ההחלטה על הצבע ועל אופן עיצוב חדר הילדים בכלליות, הוא לוודא שהצבע שמשתמשים בו עומד בשני תנאים- האחד, קל לניקוי כיוון שאין סיכוי שהוא לא יתלכלך בחדר של ילדים קטנים ושובבים והתנאי השני הוא צבע ידידותי לסביבה שלא פולט ריחות או חומרים שעלולים לסכן את בריאותם של הקטנים שלכם. איך בודקים זאת? על צבעים ידידותיים לסביבה לרוב תמצאו תו תקן, או סימון ירוק כלשהו המעיד על כך שאכן מדובר בצבע העשוי חומרים טבעיים בלבד ועל בסיס מים. לגבי צבעים שקל לנקות אותם, לרוב לחברות המייצרות את הצבעים הללו יש קולקציה מיוחדת של צבעים מתנקים שכאלו הנושאים עליהם כיתוב ברור, שמדובר בצבעים הקלים לניקוי, למשל על צבעי סופרקריל של  חברת טמבור הקלים לניקוי תמצאו את הכיתוב בדרגת רחיצות גבוהה במיוחד, מכיל טפלון.

חדר תינוקות
צילום באדיבות טמבור – חדר תינוקות

 שתפו את הילדים בתהליך הצביעה כידוע  ילדים משתעממים מהר מאוד ואינם יודעים להעריך את אשר ניתן להם אלא אם הם עצמם לוקחים חלק בתהליך או שותפים ליצירה. לכן, חשוב לחלוק עם הילד את רצונכם לצבוע את החדר, להתייעץ איתו על גוון הצבע שהוא אוהב ולהתכונן מבעוד מועד שיתכן שבעוד שנה או שנתיים תצטרכו שוב לצבוע כי הילד לא יאהב את הצבע. לחדר תינוקות ופעוטות רצוי להשתמש בצבעים נעימים לעין כמו גווני הפסטל ורוד, תכלת, ירוק ועוד, במידה ובוחרים להשתמש בצבעים עזים ומושכי תשומת לב מה שיוכל גם לתרום לפיתוח חושיו של הילד, וגירוי סקרנותו, רצוי לעשות זאת רק בקיר נבחר אחד או בפינות נבחרות בחדר ואת כל השאר רצוי להשאיר בצבעים ניטרליים.  זכרו שכשמדובר בילדים קטנים הם מתבגרים מהר מאוד ויתכן שעוד שנה או שנתיים לא ירצו יותר את הצבע הנוכחי בחדר ולכן שימוש במוטיבים של פסים או צביעה רק בפינות יכולה לסייע בהחלט בחידוש הצבע בחדר אפילו כל שנה. לגבי מתבגרים עדיף שלא לבחור צבעים כדוגמת וורוד או כחול ולהתאים אותם למין הילד, בגיל ההתבגרות המתבגרים אוהבים לארח, וחשוב כי הם ירגישו כי החדר שלהם "מבוגר" מספיק בכדי לארח וכי מי שמבקר בחדר ירגיש הכי בנוח.

חדר ילד
צילום באדיבות טמבור -חדר ילד

עשו היכרות ראשונית עם הצבע שבו תשתמשו פעמים רבות צבעים חובבים מגלים כי הצבע שבחרו וכפי שהוא נראה במניפת הצבעים או על הקופסא,  נראה שונה לחלוטין על הקיר ולאחר ייבוש. כדי שלא להתאכזב מהצבע הסופי, וללמוד כיצד עובדים איתו מומלץ מאוד לנסות אותו מבעוד מועד על משטח צדדי כלשהו כדוגמת קרטון או משטח מחוספס ועבה יחסית שניתן לצבוע עליו ולאחר מכן לזרוק. ההתנסות הראשונית הזו תוכל להראות לכם כמה צבע מומלץ למרוח, בכמה שכבות, כיצד הצבע נראה לאחר הייבוש ועוד. כמו כן, צביעה ראשונית היא בדיוק המקום להבין איזו מברשת צביעה הכי מתאימה למשימה ותוציא מהצבע את המיטב. אם הצביעה הראשונית הזו הצליחה, ניתן להמשיך לצביעת הקיר עצמו.

חדר מתבגרות
צילום באדיבות טמבור – חדר מתבגרות
bvd.co.il

מה חשוב לזכור לפני הצביעה זיכרו לכסות את כל המנורות היטב וכל אמצעי חשמלי אחר בחדר, מגע של צבע באמצעים אלו, כולל שקעים, עלול לגרום לקצר ולקלקול ועל כן יש לוודא כיסוי מירבי שלהם. בנוסף, בכדי למנוע עד כמה שניתן מהצבע לטפטף וללכלך את הרצפה, מומלץ מאוד גם לכסות אותה בניילונים או בעיתונים בשכבה עבה יחסית. כך הם יספגו את שאריות הצבע והוא לא יחלחל דרכם לרצפה.  אך זוהי לא ההכנה היחידה שלה תזדקקו. מומלץ מאוד גם לנקות היטב את הקירות  מקורי עכביש, מאבק, ומשאריות דבק. אם יש סדקים או חורים בקיר, יש להשתמש בחומר מילוי, להמתין לייבוש מלא שלו ורק לאחר מכן לצבוע. בכל מקרה מומלץ גם בצביעה הסופית למרוח לפחות 2 שכבות.

מאחלת לכם המון בהצלחה במשימה, בטוחה שהחדר ילדים אותו תצבעו יראה מעוצב ומקסים.

כל הטיפים במאמר באדיבות חברת טמבור

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *