עיצוב הבית לפי הפנג שוואי

עיצוב הבית לפי הפנג שוואי

למרות שכל בית הוא אינדיבידואלי, ישנם כללים בסיסיים בפנג שוואי אשר יכולים לעזור בעיצוב הבית מבחינה אנרגטית. קיים קשר הדוק בין המצב הנפשי לבין עיצוב הבית.
תורת הפנג שוואי באה כדי לסדר את לנו את המרחב האישי על מנת שיעזור לנו לשפר את החיים שלנו.
אני מאמינה שכל אדם יכול לשפר את ההרמוניה שלו עם סביבתו, ליצור איכות חיים, בריאות, רווחה כלכלית ומערכות יחסים טובות אז בשביל לעזור לכולנו ריכזתי עבורכם כמה טיפים חשובים הקשורים לנושא עיצוב הבית.

thebesthomedecorations.com

איך מביאים אנרגיה טובה לביתנו?
כל בית זקוק לאנרגיה טובה ואם שאלנו את עצמנו איך מכניסים אנרגיה טובה יש כמה דרכים פשוטות הדרך הראשונה והקלה ביותר היא פתיחת חלונות וכניסת אור שמש בכל בוקר התחילו בחדר השינה ואחר כך בסלון כניסת אור שמש בבוקר מחוללת פלאים. . הדרך השנייה היא תוספת עציצים ירוקים ופורחים בתוך הבית פנו לכם פינה עם עציצים או אפילו פזרו עציצים על מדפים, בחדרים אפילו בחדר רחצה יש עציצים שהלחות עושה להם טוב וכמובן אם לא כל השבוע אז לפחות לקראת בת זר פרחים טרי ורענן פורח על השולחן.

מלבד אנרגיה טובה בבית חשובה גם הכניסה ויש כמה כללים שחשוב שנקפיד עליהם בעיצוב שלה.
– יצירת מבואה, נעימה ומזמינה, למעשה אזור כניסה נעים שהוא לא בחוץ, אך לא ממש בתוך הסלון.
– המבואה יכולה להיות מוגדרת ע"י פרגוד, קיר גבס או שינוי בגוון הקירות או הריצוף.
– רצוי להציב במבוא מתלה למעילים ומטריות ואם יש מקום אז להוסיף גם ארון נעליים.
– רצוי לדאוג לתאורה נעימה ורכה בכניסה לבית.
– רהיט מגירות למפתחות וכדומה יהיה פרקטי במבואה, ניתן להניח עליו גם קישוט נאה ומפיץ ריח.
– גם לוח שעם לתזכורות והודעות לבני הבית יהיה פרקטי בכניסה לבית.
– לצד הדלת מומלץ לתלות מראה שתגדיל את החלל ותשמש את הנכנסים לבית.
– תליית שבשבות, מוביילים וחמסות מומלצות לתלייה במבואת הבית לפי תורת הפנג שואי.
– נעים ויפה יהיה להניח עציץ או זר פרחים בכניסה.

חשוב לזכור שעיצוב מבואת הכניסה משפיע על מצב הרוח שלנו ומגלה לאורחים שלנו מי אנחנו באמת, על פי הפנג שוואי הכניסה קובעת את הרושם הראשוני כשנכנס הביתה לכן חשוב שתהיה כניסה מזמינה ונעימה, את המראה רצוי לא לתלות ישירות מול דלת אז עצבו לכם נכון את החלל ותהנו מזרימת אנרגיה ומבואת כניסה מזמינה.

mydomaine.com
gilyahomestyling.com

על מה חשוב שנקפיד ביום יום על פי הפנג שוואי?
חשוב שדלת הכניסה תיפתח לרווחה. אם יש מאחוריה קולב עמוס מעילים או מצבור של חפצים שמפריעים לפתיחה, סלקו אותם. כאשר לאנרגיה "קשה" להיכנס, מערכות היחסים עלולות לסבול. חשוב שדלת הכניסה לבית ולחדר השינה לא תהיה בקו ישר מול חלון, דלת של מרפסת, דלת שירותים או כל פתח אחר, כדי שהאנרגיה לא "תדלוף" החוצה, אלא תזרום בבית בצורה הרמונית. אם האנרגיה "בורחת", מערכות היחסים הקיימות נחלשות, או שמתעכב תהליך של יצירת קשרים זוגיים חדשים. בנוסף דאגו שהחדרים יהיו מאווררים שתמיד תהיה זרימת אויר מחלון ואת דלתות השירותים והמקלחת יש לדאוג להשאיר סגורים.

איפה לא מומלץ לתלות מראות בבית, לפי הפנג שוואי?
לפי תורת הפנג שוואי אין לתלות מראות מול המיטה בחדר השינה מאחר והן תפגענה באיכות השינה ומול דלת הכניסה לבית, מאחר והמראה, תוציא בחזרה החוצה את האנרגיה שאמורה הייתה להיכנס לבית. מראה עתיקה יש לתלות רק לאחר שידוע מה מקורה ושהיא אינה נושאת עמה אנרגיות שליליות. על פי הפנג שוואי לא מומלץ שיהיו במראה השתקפויות של אלמנטים לא נקיים כמו פח הזבל, האסלה או האמבטיה.

gilyahomestyling.comאיך לעצב חדר שינה לפי הפנג שוואי?
מיטה לא ישרה לכיוון הדלת אלא בצמוד לקיר מלא, עדיף לבחור מיטה עם קצוות מעוגלים, מיטה זוגית ולא שתי מיטות מחוברות, ללא ראש דומה למציבה ושמשני צידיה יש מרחב, לא להציב מראה מול או מעל למיטה, לא לתלות תמונה של אדם בודד בחדר שינה זוגי. לתלות פעמוני רוח באחת מפינות החדר. עצבו את חדר השינה כך שיהיה חם ומזמין, ארוטי, חושני ונעים. מומלץ לסייד את קירותיו בצבע ורוד(המעודד רומנטיקה) או אפרסק (המעצים מערכות יחסים). אין למקם פינת עבודה בחדר השינה. אם בתקרת חדר השינה עוברת קורה מעל מיטתכם וחוצה אותה לשניים – היא מפלגת את הזוגיות ,מתישה אותה, גורמת לוויכוחים ואף עלולה להביא לפרידה. הזיזו את המיטה למקום אחר או כסו את הקורה. מנעו את התופעות הבאות בכל הבית, אבל במיוחד בחדר השינה (וגם בחלק הדרום מערבי של הבית): נזילות, טחב, עובש, סדקים בטיח, קלקולים, אבק מצטבר, ערימות עיתונים ובגדים, מצבורי נעליים ובקיצור- בלגן. כל אלה גורמים לעייפות בקשר, למריבות ולוויכוחים.חדר השינה, לפי הפנג שוואי, הוא חדר שצריך לשמרו "רגוע". לכן – לא מומלץ לשלב שם צבעים כמו אדום או כתום, אלא במינון נמוך מאוד.
הצבעים המועדפים הם קרם וגוונים קרים (כחול, ירוק וסגול).

gilyahomestyling.com

איך לרהט חדר ילדים לפי הפנג שוואי?
– ליותר מילד אחד בחדר – לקבוע לכל ילד פינה משלו עם שידה או שולחן.
– שהריהוט יהיה קליל ובגובה נמוך ומתאים לילדים – להגעה לדברים המאוחסנים בהם.
– למקם בין מיטות הילדים ארונית, שידה או אפילו כסא.
– יחידות אחסון עדיפות מעץ.
– להוציא טלווזיה, מחשב ושאר מכשירי חשמל מחדר הילדים (הקרינה אלקטרומגנטית היוצאת מהם מחלישה את המערכת החיסונית) – אם אין ברירה והם נשארים – יש לנתקם מהחשמל כשהולכים לישון.

worldinsidepictures.com

איך לארגן את ריהוט חדר הילדים לפי הפנג שוואי?
אין למקם את מיטת הילד בקו ישר מול הדלת (ובכל זאת מיקום מומלץ הוא כזה שבו הילד רואה היטיב את דלת הכניסה לחדר). חשוב שראש המיטה ייתמך ע"'י קיר ולא יהיה מתחת לחלון. עדיפה מיטה מעץ. מיטת קומתיים אינה מומלצת. היא יוצרת 'לחץ' על ראש הישן במיטה התחתונה ומביאה ליחסים של תלות ושליטה בין הילדים. אם יותר ממיטה אחת בחדר אז במקביל או ראש ליד ראש עם רהיט ביניהם. אסור שהילד יישן או יעבוד מול פינות חדות של רהיטים או קירות (העלולים לפגוע בבריאותו) וכמו כן אין למקם מדפים או ספריה מעל ראש הילד.
– פינתו או חדרו של ילד תוסס ניתן לצבוע בצבעים פסטלים ורגועים כמו הצבעים הפסטלים של סגול, תכלת,ירוק, ורוד ואפרסק.
– פינתו של ילד שקט סגור ומופנם מומלץ על פי הפנג שואי לצבוע בצבעים כמו כתום ,ירוק וטורקיז.
להקצות איזור שונה בחדר למשחקים ולשינה. בהנחה שהשינה רחוקה מדלתת הכניסה, תהיה פינת המשחקים קרובה אל הדלת. להקפיד על סדר בחדר על מנת שיהיה סדר בעולמם של הילדים. להיפטר מצעצועים ומשחקים שבורים.
חשוב מאוד בכל חדרי הילדים ובכל הגילאים, לעשות לילד פינה עם לוח גדול, ובו תמונות של הילד עם החברים שלו באירועים שונים וחיוביים, עם המורים שהוא אוהב, עם משהו שהוא נמצא בו וגאה בו, ולעדכן כל הזמן את התמונות, שיהיו עדכניות. זה נותן לילד בטחון עצמי ולהיות מקובל. בפינה זו אפשר גם לתלות תעודות הישג של הילד, מדליות, תמונה של הילד עם המורה או המנהל, עם שחקן מפורסם וכו'. תמונות שנותנות לילד גאווה ומפתחות את הבטחון העצמי שלו. ושוב, כל הזמן להחליף את התמונות ולשמור עליהן עדכניות, להגדיל ולמסגר אותן יפה, ולתלות. כך הילד יודע שההורים שלו דואגים לו ותומכים בו. אם ילד מצייר, לתלות את הצייורים שלו, וגם כאן חשוב לעדכן בחדשות ביותר.
לא לתלות תמונות מעל לראש של הילד ומעל המיטה בכלל.

mydesiredhome.com

איך משפרים את מצב הבדידות בבית לפי הפנג שוואי?
תבדקו אילו תמונות יש לכם בבית. תמונות של נשים בודדות מעמיקות את הבדידות, אפילו כשאנחנו במערכת יחסים, ובוודאי שאנחנו לבד. העדיפו תמונות המביעות רומנטיקה, זוגיות והרמוניה.
לרווקות בינינו הכמהות לקשר רצוי לפי הפנג שוואי להחליף תמונות של נשים בודדות, אם יש כאלה בבית, בתמונות רומנטיות, זוגיות או הרמונית. גם תמונות של גברים מומלצות.
לרווקים בינינו שמעוניינים בקשר זוגי ארוך ויציב (להבדיל מסטוצים!) מומלץ להוריד את גודש האנרגיות הזכריות (היאנג) בבית. מה זה אומר? להציב תמונות המציגות נשים או אלמנטים נשיים רכים, ולהימנע מחפצים זוויתיים "זכריים".

איך מעצבים את המשרד הביתי שלכם לפי הפנג שוואי?
משתדלים למקם אותו בחדר צפוני בבית (אך לא חדר השינה שלכם) ומוסיפים לחדר אלמנטים של מים – מזרקה ביתית, תמונות של ים, אקווריום או קירות בגווני כחולים ותכולים.
אין למקם פינת עבודה בחלק מסוים של חדר השינה. עירוב התפקודים לא עושה טוב לארוטיקה ולרומנטיקה בזוגיות. גם אצל הסינים אין מערבים תענוג בעסקים. האמריקאים לא המציאו זאת.

איך מעצבים את המטבח על פי הפנג שוואי?
בעיצוב לפי הפנג שוואי הקפידו על הדברים הבאים:
– כיור ומקרר לא למקם ליד התנור.
– לא מומלץ למקם את המקרר מול הכניסה למטבח.
– את התנור ניתן למקם מול הכניסה.

איך לעצב את פינת האוכל שלכם לפי הפנג שוואי?
פינת אוכל על פי הפנג שוואי עדיף לעצב עם מספר זוגי של כסאות.

איך לעצב את סלון הבית לפי הפנג שוואי?
כלל חשוב- סלון ריק ופתוח עדיף על סלון עמוס.
כדי שבית לא ייראה ריק, עדיף להניח שטיחים והרבה תמונות ולא להעמיס ריהוט. ריהוט יתר גורם לזרימה אנרגטית לא טובה. את הספות חשוב לא למקד באמצע החדר כשאנשים יושבים עם הגב לדלת.
תאורה בסלון צריכה להיות חזקה וחגיגית. על האור להיות צהוב (ולא לבן-כמו פלוריסנט), כך הוא דומה יותר לאור הטבעי של השמש. הפלוריסנט משפיע לרעה על העצבים, הוא לא טוב לעיניים ולראייה ואנשים הופכים לעצבניים יותר.

נרות בבית לפי הפנג שוואי
באמצעות נר, מטהרים אנרגיה בבית. יש לעבור כל פינה ופינה בבית עם הנר. היכן שהנר מוציא עשן שחור, יש להישאר עם הנר באותה נקודה עד שהעשן השחור יעלם.
מומלץ, לאחר שאורחים הולכים לעשות ניקוי אנרגטי עם הנר.
ניקוי אנרגטי עם נר עדיף לעשותו באור יום ולא בלילה, היות וביום רואים טוב יותר את העשן.
לאחר הטיהור יש לפתוח את החלונות ולתת לשמש ולאוויר טרי להיכנס.
הטיהור הכי טוב נעשה על ידי פתיחת חלון וכניסתם של אויר טרי ושמש.
הטיהור עם הנר ייעשה עד שהעשן השחור יעלם. אם אין עשן שחור עוברים לפינות אחרות.

homestratosphere.com

מקווה שעזרתי לכם ועכשיו הרבה יותר קל לכם להכניס את הפנג שוואי הביתה במידה ויש עוד טיפים שפיספסתי אשמח שתכתבו לי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *